בואו ללמוד מהמקור עם מאסטר איל אופיר . הישראלי הראשון שהתקבל וגר בכותלי המנזר ,בעל 43 שנות אימון והדרכה באומניות לחימה ,מפיץ שאולין קונג פו בישראל משנת 2001 .
תגובות: 0   צפיות: 264
דף הבית שאולין שופ יצירת קשר
מהו נזיר שאולין?נזיר הינו אדם המנזר מחיי מותרות ומשקיע את כל כולו בלימוד בודהיזם, עוסק במדיטציה או באמנויות לחימה – שאולין קונג פו, שומר על המקדש, לא מתחתן ולא מקיים חיי משפחה וכל חייו שוהה בין כתלי המנזר או לאחר תקופת לימודים ממושכת יוצא לעולם ומעביר את ידיעותיו ורוחו, מפיץ את התורה שלמד לאחרים כדי שיוכלו לשפר את חייהם

הנזירים מהו נזיר שאולין? נזיר הינו אדם המנזר מחיי מותרות ומשקיע את כל כולו בלימוד בודהיזם, עוסק במדיטציה או באמנויות לחימה – שאולין קונג פו, שומר על המקדש, לא מתחתן ולא מקיים חיי משפחה וכל חייו שוהה בין כתלי המנזר או לאחר תקופת לימודים ממושכת יוצא לעולם ומעביר את ידיעותיו ורוחו, מפיץ את התורה שלמד לאחרים כדי שיוכלו לשפר את חייהם. בהיסטוריה הארוכה של שאולין תנאי הקבלה למנזר היו שונים מעת לעת אולם כל תלמיד שהתקבל למנזר היה מחויב לכלליו ולחוקיו הנוקשים של המנזר. ראשית, היה עליו לציית למאסטר שלו שנבחר עבורו ומרגע שקיבל את שם הנזירות שלו היה חייב ללכת ולציית למאסטר בכל דבר שיאמר לו, אפילו אם דרך הלימוד נראתה לו שנויה במחלוקת. כדי להבין את הדבר אתם מוזמנים להיכנס ללינק "סיפורים" ולקרוא ולהבין את דרך הלימוד הייחודית של שאולין המועברת בבהירות דרך סיפורים אלו. חלק גדול מתלמידי המנזר היו יתומים, עניים, לוחמים שרצו להגיע לרמת לחימה גבוהה יותר או אחרים שחפצו בלימוד הבודהיזם. מנזר שאולין ידוע כמרכז הרוחני הגדול של לימודי הצ'אן-בודהיזם שממנו התפתחו מנזרים רבים ברחבי סין ומחוצה לה בהפצת הצ'אן-זן. לא כל מהנזירים שחיים במנזר הם נזירים לוחמים. במהלך ההיסטוריה המנזר שאולין שימש את הקיסר לי שימין שאותו הצילו הנזירים והוא איפשר להם להחזיק ולפתח צבא של לוחמים מעין לוחמי גרילה מהרמה הגבוהה ביותר. המנזר שימש מרכז ללימודי אמנויות לחימה לשימושים צבאיים. בתקופה שכזו לא כל אחד התקבל למנזר ורק הנחושים והמתמידים ביותר וכן בעלי כוח הרצון וההישרדות התקבלו למנזר וזאת לאחר מבחנים ותנאי קבלה קשים. אלו שהתקבלו נכנסו למסלול הלימודים הנוקשה של המנזר. כיום מנזר שאולין, על אף שהפך להיות מפורסם ביותר בכל רחבי סין שבו מבקרים כל יום אלפי תיירים, עדיין ישנה בו קבוצת עילית של לוחמים המתאמנת בדרך המסורתית כמו פעם, משמרת ומפיצה את הסגנון של שאולין. כל ילד שחפץ להתקבל למנזר שאולין ולהיות חלק מקבוצת עילית זו נבחר מתוך מאות ואלפי ילדים המנסים להתקבל לאחר שהתאמנו בבתי ספר שונים מחוץ למנזר ולאחר בחירה קפדנית נבחרים רק הילדים בעלי תכונות ויכולות גופניות וכן אופי מתאים מתקבלים ומצטרפים למנזר כנזירים לוחמים שימשיכו את הדרך. בשנת 2001 מאסטר איל אופיר התקבל למנזר לאחר מבחני כניסה קשים והתאמן יחד עם אותם 50 תלמידים בקבוצת העילית של המנזר. (ראה לינק "מאסטר איל אופיר" לקריאת הכתבה המלאה)