בואו ללמוד מהמקור עם מאסטר איל אופיר . הישראלי הראשון שהתקבל וגר בכותלי המנזר ,בעל 43 שנות אימון והדרכה באומניות לחימה ,מפיץ שאולין קונג פו בישראל משנת 2001 .
תגובות: -1   צפיות: -1
דף הבית שאולין שופ יצירת קשר
בשאולין קונג פו קיימים מספר רב של סגנונות לחימה המושפע מחיה מסוימת: דרכי התנהגותה, חייה ואופי לחימתה שבאים לידי ביטוי בחיקוי התנועה המדמה את החיה ושימוש במאפיינים שונים של אותה חיה בלחימה. הטכניקות הומצאו ברבות השנים ע"י צפייה ממושכת בכל חיה וחיה וטכניקות שלמות פותחו והותאמו לגוף האדם תוך הדימוי והחיקוי של אותה חיה.

סגנונות החיות בשאולין קונג פו קיימים מספר רב של סגנונות לחימה המושפע מחיה מסוימת: דרכי התנהגותה, חייה ואופי לחימתה שבאים לידי ביטוי בחיקוי התנועה המדמה את החיה ושימוש במאפיינים שונים של אותה חיה בלחימה. הטכניקות הומצאו ברבות השנים ע"י צפייה ממושכת בכל חיה וחיה וטכניקות שלמות פותחו והותאמו לגוף האדם תוך הדימוי והחיקוי של אותה חיה. בין החיות הנפוצות : – דרקון- long, נמר- hu, נחש –she, עגור – che, קוף – hou. בנוסף לחיות אלו ישנן חיות רבות אחרות כגון : יגואר/פנתר – baou, גמל שלמה – tonglong, עיט – ying, כלב – gou, צפרדע, ברווז, דוב, צבי, סנונית הנמר, עקרב, טלה, נמר שחור, סרטן. דרקון : אם נסתכל על ההיסטוריה של סין הדרקון הוא החיה המפורסמת ביותר ואחד מסמליה של סין. לדרקון גוף ארוך כשל נחש, עור של לטאה, רגליים חזקות וקצרות, אצבעות אימתניות בעלות ציפורניים ארוכות, ראש גדול ושיניים חזקות ביותר. הדרקון חי בעננים ובתוך הים והוא סמל אריכות ימים, חוכמה, ערמומיות ומאופיין בתנועות מפותלות ומהירות. סגנון הנמר : החיה הטורפת הגדולה בסין ותנועותיה מאופיינות בעוצמה רבה. צורת האחיזה של כף היד מזכירה את כפות ידיו ורגליו של הנמר שאיתן הוא תוקף. תנועת הנמר היא אקרובאטית, בעיטות שונות ותנועות חזקות של קריעה ושריטה ע"י כפות הידיים. סגנון זה מתאים לאנשים חזקים בעלי עוצמה ומאסה רבה ונחשב לאחד הסגנונות החזקים של שאולין. נחש : סגנון הנחש מאופיין בגמישות, בתנועות חלקות וזורמות , בהתפתלויות של הגוף, בשנויי גובה ובתנועה/לחימה על הקרקע תוך שימוש בערמומיות ובהפתעה. עגור : העגור מסמל חוכמה, אורך רוח וכוח סיבולת אדיר. העגור הוא עוף נודד ולכן נדרשת אקרובאטיקה גבוהה, גמישות ושיווי משקל רב. כוח הסיבולת של העגור בא לידי ביטוי בקונג פו ביכולת לספוג מכות ומהלומות בגוף ובכך לפתח יכולת צ'י קונג מיוחדת במינה. קוף : הקוף מאופיין בתנועותיו הקלילות והמשתובבות, בקפיצותיו ובתזזיתיות. בסגנון זה נראה מאפיינים כמו גירוד הראש ובית השחי מכינים, אכילת תפ"א מהאדמה, נפנוף ידיים לגרוש זבובים, פרצופים שונים ומשונים. חיקוי הקוף דורש אקרובאטיקה גבוהה מאוד ומתאים לאנשים קטנים וזריזים. ילדים צעירים יותאמו לסגנון זה ויאהבו אותו מאוד.